Karesi Evde Masaj Belkis

Günlük hayatta yapılan bir takım sosyal aktiviteler, yoğun iş temposu gibi hayatın akışı içerisinde vücut aşırı yorulabilmekte, istem dışı kasılmalar başlamaktadır. Vücudu bu olumsuzluklardan kurtarmak ve dinlendirmek için dört bin yıl öncesine dayanan geçmişi bulunan Tuina masaj tekniğinin çok etkili olduğu bilinmektedir.

Uzak doğuda hayatın enerjisi olarak adlandırılan bu uygulama vücuttaki yaşam enerjisini dengelemektedir.

Karesi mutlu son evde

Yaşam enerjisinin dengelenmesi, sağlıklı bir vücut anlamına gelmektedir. Tuina tekniği bir ayak masaj tekniğidir.

Karesi evde mutlu son

Ayaklara uygulanan bu tekniğin çok etkili olduğu bilinmektedir. Uygulama çıplak ayakaltına parmaklar ile baskılar oluşturularak yapılmaktadır. Genellikle başparmak ile ayak tabanı ortasına uygulanmaktadır. Karesi evde masaj .

Tuina masaj uygulamasına başlanıldığında, başparmak ile ayak topuk bölgesinden ayak parmaklarına doğru yapılır ve en az elli defa tekrarlanır. Birinci ayak tamamlandıktan sonra ikinci ayak içinde aynı uygulamalar yapılar ve bu uygulama rahatlama hissedilene kadar tekrarlanır. Uygulamadan olumlu sonuçlar alabilmek için uygulamaya başlamadan önce içerisine biberiye yağı damlatılmış su ile ayak banyosu yapabilirsiniz. Ayak banyosunda dokuların ısınması ve ısının vücuda yayılarak toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.