Edremit Masaj Elvan

Edremit masaj terapisi, geçmişi Çin’de ikinci yüzyıla kadar uzanan eski bir tedavi şeklidir. ‘Sürtünme sanatı’ olarak adlandırılıyor ve çok uzun yıllar boyunca alternatif tıp bileşeni olarak kullanılıyordu. Günümüz koşullarında yaygın olarak vücudun çeşitli bölgelerinde değişken basınç, gerilim ve titreşim gibi etkiler ile uygulanmaktadır. Yapılan birçok araştırma ve çalışma, bu tür tedavilerin oldukça etkili olduğunu kanıtlayan bulguları ortaya koyuyor.

Edremit mutlu son hamam

Örneğin astım hastaları üzerinde yapılan masaj tedavileri, terapilerden sonra hastalarda solunum fonksiyonlarında gelişme olduğu bulgusunu ortaya koyuyor. Tedavinin etkinliği ve kapsamları hala araştırmalara tabi tutularak her gün yeni bir faydası ortaya konuyor. Bu yüzden etkilerinin ve iyileştirme yöntemlerinin fazlasıyla geniş kapsamlı olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Bebekler, hamile bayanlar, yaşlılar, ağrılı rahatsızlığı bulunanlar, kanser hastaları, solunum yetmezliği çeken hastalar gibi birçok kişi üzerinde olumlu etkileri bulunan masaj tedavileri, ağırlıklı olarak ağrılara odaklanan bir çalışma gösterir.

Edremit hamam sauna

Sıklıkla kullanılmasa da bebeklere veya solunum yetmezliği çeken hastalara uygulanabiliyor. Erken doğumlarda bebeklerin kilo alabilmeleri masajlarla sağlanabilirken, solunum yetmezliği çeken hastaların 5-6 hafta düzenli seanslara katılmaları solunum fonksiyonlarını önemli ölçüde iyileştiriyor. Edremit masaj .